AZ762-1C-12DE
American Zettler
Producto No:
AZ762-1C-12DE
Descripción:
16A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Switching Voltage 440VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ762
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC