AZ762-1C-24AEF
American Zettler
Producto No:
AZ762-1C-24AEF
Descripción:
16A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Switching Voltage 440VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 31.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 350 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ762
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 18 VAC