AZ762-1C-48DE
American Zettler
Producto No:
AZ762-1C-48DE
Descripción:
16A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Switching Voltage 440VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 5.76 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ762
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 33.6 VDC