AZ762-1C-60DE
American Zettler
Producto No:
AZ762-1C-60DE
Descripción:
16A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Switching Voltage 440VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 7.5 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 6 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ762
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 60VDC
Must Operate Voltage 42 VDC