AZ762-1CB-110DE
American Zettler
Producto No:
AZ762-1CB-110DE
Descripción:
16A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 440VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 4.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 25.2 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ762
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 77 VDC