AZ762FV-1AB-110DF
American Zettler
Producto No:
AZ762FV-1AB-110DF
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Switching Voltage 440VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ762F
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 110VDC