AZ762H-1AB-12DSE
American Zettler
Producto No:
AZ762H-1AB-12DSE
Descripción:
16A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 440VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 20.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 576 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ762H
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC