AZ762T-1AE-110DE
American Zettler
Producto No:
AZ762T-1AE-110DE
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
16A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 440VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 4.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 25.2 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ762T
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO), Tungsten (W)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 77 VDC