AZ767-1A-24DSE
American Zettler
Producto No:
AZ767-1A-24DSE
Descripción:
3A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 380VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.28 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC