AZ767-1A-48DE
American Zettler
Producto No:
AZ767-1A-48DE
Descripción:
3A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Switching Voltage 380VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 9.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 5.12 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC