AZ767-1C-24DE
American Zettler
Producto No:
AZ767-1C-24DE
Descripción:
3A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Switching Voltage 380VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.28 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC