AZ7705-1A-12DEF
American Zettler
Producto No:
AZ7705-1A-12DEF
Descripción:
5A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Insulation Class F
Series AZ7705
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC