AZ7709-1AE-12D
American Zettler
Producto No:
AZ7709-1AE-12D
Descripción:
5A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ7709
Operate Time 8 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC