AZ7709-1AE-12DS
American Zettler
Producto No:
AZ7709-1AE-12DS
Descripción:
5A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ7709
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC