AZ7709-1AE-18DSF
American Zettler
Producto No:
AZ7709-1AE-18DSF
Descripción:
5A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 11.1 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.62 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.9 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ7709
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC