AZ7709-1AE-24DE
American Zettler
Producto No:
AZ7709-1AE-24DE
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
En stock : 574
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.28 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series -
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC