AZ770T-1AE-48DEK
American Zettler
Producto No:
AZ770T-1AE-48DEK
Descripción:
5A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 4.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 9.92 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ770
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC