AZ8-1AT-24D
American Zettler
Producto No:
AZ8-1AT-24D
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.28 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Mfr American Zettler
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC