AZ8-1C-12D
American Zettler
Producto No:
AZ8-1C-12D
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ8
Operate Time 5 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC