AZ8-1CH-12DSEA
American Zettler
Producto No:
AZ8-1CH-12DSEA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 6 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 27.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 440 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC