AZ8-1CH-18DE
American Zettler
Producto No:
AZ8-1CH-18DE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 6 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 25 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.9 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC