AZ8-1CH-24DSEF
American Zettler
Producto No:
AZ8-1CH-24DSEF
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 115°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 6 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 13.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.78 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC