AZ822-2C-12DSE
American Zettler
Producto No:
AZ822-2C-12DSE
Descripción:
SUBMINIATURE DIP RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 12.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 960 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Coil Insulation -
Series -
Operate Time 5 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC