AZ822-2C-48DSE
American Zettler
Producto No:
AZ822-2C-48DSE
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 6.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 7.68 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Coil Insulation -
Series AZ822
Operate Time 5 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 33.6 VDC