AZ8222-2C-12DME
American Zettler
Producto No:
AZ8222-2C-12DME
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC, 120VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 26.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 450 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ8222
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC