AZ8222-2C-12DSSE
American Zettler
Producto No:
AZ8222-2C-12DSSE
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 240VAC, 120VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 12.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 960 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Coil Insulation -
Series AZ8222
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC