AZ8222-2C-15DSE
American Zettler
Producto No:
AZ8222-2C-15DSE
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Switching Voltage 240VAC, 120VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 13.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.125 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.5 VDC
Coil Insulation -
Series AZ8222
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 15VDC
Must Operate Voltage 11.3 VDC