AZ8222-2C-4.5DSE
American Zettler
Producto No:
AZ8222-2C-4.5DSE
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Switching Voltage 240VAC, 120VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 44.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 101 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.45 VDC
Coil Insulation -
Series AZ8222
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 4.5VDC
Must Operate Voltage 3.2 VDC