AZ8222-2C-48DME
American Zettler
Producto No:
AZ8222-2C-48DME
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC, 120VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 12 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 4 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Coil Insulation -
Series AZ8222
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC