AZ826-2C-12DSE
American Zettler
Producto No:
AZ826-2C-12DSE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Switching Voltage 220VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC