AZ832-2C-12DE
American Zettler
Producto No:
AZ832-2C-12DE
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 125VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ832
Operate Time 5 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC