AZ832-2C-24DHE
American Zettler
Producto No:
AZ832-2C-24DHE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 125VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.88 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Coil Insulation Class F
Series AZ832
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC