AZ8462S-1.5TR
American Zettler
Producto No:
AZ8462S-1.5TR
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 93.2 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 16.1 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.15 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ8462
Operate Time 4 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 1.5VDC
Must Operate Voltage 1.13 VDC