AZ8512P2S-12
American Zettler
Producto No:
AZ8512P2S-12
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ8512
Operate Time 3 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC