AZ8512P2S-12TR
American Zettler
Producto No:
AZ8512P2S-12TR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC