AZ8512S-12
American Zettler
Producto No:
AZ8512S-12
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 11.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 1.028 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC