AZ8521-12
American Zettler
Producto No:
AZ8521-12
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
SIGNAL RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 11.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.028 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ8521
Operate Time 3 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Alloy, Gold Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC