AZ8521P-12
American Zettler
Producto No:
AZ8521P-12
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC