AZ8521PS-12TR
American Zettler
Producto No:
AZ8521PS-12TR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC