AZ888-2A-12DE
American Zettler
Producto No:
AZ888-2A-12DE
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
8A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 380VAC, 240VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 25 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 480 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ888
Operate Time 5 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC