AZ888P2-1AB-12DE
American Zettler
Producto No:
AZ888P2-1AB-12DE
Descripción:
8A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 380VAC, 240VDC - Max
Contact Rating (Current) 8 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 25 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 480 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC