AZ888P2-1AB-24DEA
American Zettler
Producto No:
AZ888P2-1AB-24DEA
Descripción:
8A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 380VAC, 240VDC - Max
Contact Rating (Current) 8 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 12.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.92 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC