AZ8A-1AH-12DSEF
American Zettler
Producto No:
AZ8A-1AH-12DSEF
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 115°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 27.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 440 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC