AZ8A-1AH-24DE
American Zettler
Producto No:
AZ8A-1AH-24DE
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.28 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC