AZ8A-1CH-48DSEF
American Zettler
Producto No:
AZ8A-1CH-48DSEF
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 115°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 48VDC