AZ9321-1A-24DE
American Zettler
Producto No:
AZ9321-1A-24DE
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ9321
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC