AZ9321-1AE-12DE
American Zettler
Producto No:
AZ9321-1AE-12DE
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 30 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 400 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC