AZ9321-1AE-18DE
American Zettler
Producto No:
AZ9321-1AE-18DE
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 20 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 900 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC