AZ9321-1C-18DE
American Zettler
Producto No:
AZ9321-1C-18DE
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 20 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 900 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC