AZ9375-1A-5DEF
American Zettler
Producto No:
AZ9375-1A-5DEF
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V
En stock : 1891
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 40 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 125 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.5 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 5VDC
Must Operate Voltage 3.75 VDC